lajme nga superliga e kosoves

Sot (e enjte) do të zhvillohen dy ndeshje të vlefshme për javën e 17-të në Superligën e Kosovës në futboll. Sot (e shtunë) starton xhiroja e 15-të e Superligës së Kosovës në futboll. Premier League. 28/12/20 @ 20:15. Shqip. Lajmin e ka konfirmuar trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi, me anë të një postimi në Facebook. Don Polloshka shkëlqen, AS Prishtina eliminon New Basketin. Padyshim si sfida më interesante do të jetë ajo mes Gjilanit dhe Feronikelit. Federata e Futbollit e […] politike,aktualitet, sport, bote, kulture. Për ta shfrytëzuar materialin e këtij portali obligoheni t'i Padyshim që heroi i kësaj sfide është Ardit Hila me tre golat e shënuar(13’, 44’ dhe 81’). Vdes spiuni më i famshëm i Luftës së Ftoht pranoni Kushtet e përdorimit. Që në javën e parë do të ketë ndeshje interesante. Lajme. Linku i lajmit u kopjua. Sot dhe nesër do të zhvillohet java e parë në Superligën e Kosovës në basketboll. 14.377. Vend: Futboll FFK Superliga FFK Liga e par ë Futsall Superliga FSHF Kategoria Superiore Kampionate Liga e Kombeve Euro 2020 RUSIA 2018 EURO 2016 Copa America 2016. Të gjitha ; KOSOVË; RAJON; SOCIALE; Figurat e njohura që ndërruan jetë në vitin 2020. Ballkani transferon Diar Miftarajn. Të sheruar. BALLKANI. Shorti... Klubi i madh turk Beshiktashi është raportuar të mërkurën se po e kërkon portierin e Prishtinës Visar Bekaj... Milot Avdyli është duke përjetuar dhe shijuar ëndrrën e tij të kamotshme për të luajtur në... Humbja nga Gjilani (2:1) dhe barazimi me Dritën (1:1) në dy ndeshjet e fundit, bënë që Prishtina përfundimisht të... Me të filluar ky edicion, synimet e skuadrës së Llapit ishin shumë të qarta. Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Raiffeisen Superliga/ Prishtina kthehet fituese nga Gjakova nga AlbaniaSoccer E diel, 04 Nentor 2012 18:37 28/12/20 @ 20:06. Këtë e kanë konfirmuar edhe nga zyra për informim e Qeverisë së Kosovës. Është Besa që pret FC Prishtinën në shtëpi, në sfidën që fillon nga ora 13:00. FFK Superliga. 9:01 | 28 Nentor 2020. Pas humbjes së parë sezonale që e pësoi te Ballkani, Drita sot rikthehet në shtëpi për t’u ndeshur me Drenicën. Ranglista - Seniorët (M) Ranglista - Seniorët (F) ... Superliga e Kosovës - Meshkujt . Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga Kosova Sot. LAJME. Sport 8 orë. Tutje, është bërë e ditur se hakerët që kanë sulmuar ueb-faqet e institucioneve të Kosovës nuk kanë arritur të nxjerrin asnjë informacion konfidencial të shtetit. forme tjetër për qëllime përfitimi, pa miratimin e drejtuesve të Materialet dhe informacionet në këtë Kanë mbetur edhe... Serisë prej katër humbjeve në Superligë Gjilani u ka dhënë fund sot duke e mposhtur në udhëtim... Topgolashënuesi i Superligës së Kosovës në futboll, Mirlind Daku, ka thënë se nesër në Prishtinë... Prishtina e ka arritur fitoren e katërt në pesë ndeshjet e fundit të Superligës së Kosovës në futboll.... Drita e ka mposhtur Ballkanin me rezultat 2:1 me dy golat e Kastriot Rexhës, në derbin e javës së 16-të të... Llapi ka triumfuar 2:0 ndaj Besës sot në ndeshjen e xhiros së 16-të të Superligës së Kosovës në... Te kampionia në fuqi, Drita, do të kenë vetëm një synim kur të dalin në fushën e stadiumit të qytetit... Golden Eagle Ylli e ka fituar me rezultat bindës ndeshjen e mbetur të xhiros së katërt të Superligës së... Ballkani ka vazhduar me fitore në Superligën e Kosovës në futboll. Lajme dhe sport në shqip për FFK Superliga. 18 Maj 2020. Superliga e Kosovës. lexo online lajme nga kosova, shqiperia, Maqedonia. Pamje nga stolisjet e komunave për festat e fundvitit, disa do t’i kalojnë në terr E pabesueshme, njihuni me kalin që bën ushtrime bashkë me pronaren e tij Në Kosovë u raportuan lajme të rreme edhe për ekzistimin e Covid-19 E goditën me thikë në resortin luksoz, … Linku i lajmit u kopjua. Lajme dhe sport në shqip për FFK Liga e parë. Superliga e Kosovespër 45 vite funksionoi brenda territorit të Jugosllavisë, ndërsa në vitin 1990ndryshoi emrin dhe u quajt Liga e Pavarur e Kosovës. Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Raiffeisen Superliga/ Drenica arkëtoi një pikë në Mitrovicë nga AlbaniaSoccer E martë, 12 Mars 2013 12:55 Më kryesoret. Peja-Sigal Prishtina do të ballafaqohen në ‘Karagaçi’ të mërkurën mbrëma, ku vlerësohet njëra nga ballafaqimet më interesante në këtë xhiro. Kështu skuadra e Dritës bëri një hap të madh drejt tiullit kampion pas fitores së vështirë 2-1 kundër Feronikelit. TELEGRAFI sh.p.k. Sërish lëkundje sizmike në Turqi. Pas humbjes së parë sezonale që e pësoi te Ballkani, Drita sot rikthehet në shtëpi për t’u ndeshur me Drenicën. Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Liga e parë. Gjatë të mërkurës u zhvilluan tri ndeshje, ndërsa gjatë ditës së sotme janë edhe dy tjera për të kompletuar gjiron e 17-të. Pas Mirlind Dakut, ai është një tjetër lojtar i Ballkanit që është ftuar ta përfaqësojë Kosovën në ndeshjet ndërkombëtare. 3101 Artikuj. 24 Tetor 2020 . Do të kemi ndeshje në tri ditë radhazi, të martën dy, të mërkurën dy tjera dhe të enjten një. Në vetëm 3 ndeshje të zhvilluara, Superliga e Kosovës dhuroi spektakël me 12 gola të shënuar, që sollën dhe zhvillime të rëndësishme në objektivat e mbetur sezonal. 10.926. Kombëtarja e Spanjës në futboll do t’i zhvillojë dy ndeshje kualifikuese ndaj Kosovës për Kupën e Botës së vitit 2022. Kështu skuadra e Dritës bëri një hap të madh drejt tiullit kampion pas fitores së vështirë 2-1 kundër Feronikelit. Gjermania regjistron 348 të vdekur nga COVID-19 dhe 10.976 raste të reja Kina dënon me katër vjet burgim një qytetare që kishte raportuar për virusin në Wuhan MASH-i këtë javë vendos sesi do të kompensohen orët e humbura Sporti shqiptar dhe lajmet më të fundit në mediumin sportiv më të saktë dhe më të shpejtë mbi ngjarjet më të reja vendore e globale. Tabelat + rezultatet. Trajneri i Ballkanit ka bërë të ditur se golashënuesi më i mirë i Superligës së Kosovës nuk do të transferohet te Rapid Viena, siç është raportuar së fundi, por largimi i tij nga futbolli i Kosovës është i sigurt. Superliga e Kosovës nuk pushon. Klubi nga Suhareka sot mposhti Arbërinë me... Derbi i xhiros së dhjetë në Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Gjilanit dhe Feronikelit nuk ka... Derbi i javës së nëntë në Superligën e Kosovës në futboll ndërmjet Ballkanit dhe Prishtinës i ka... Në xhiron e nëntë të Superligës së Kosovës në futboll Drita e Feronikeli kanë shënuar... Te Drita e te Gjilani janë të vendosur për ta fituar derbin e qytetit dhe përballjen më të madhe të sportit... Ballkani ka shënuar fitore të thellë në sfidën e sotme ndaj Drenicës, derisa Prishtina ka ndarë pikët me... Te skuadra e Ballkanit besojnë se mund ta mbajnë pozitën aktuale në tabelë edhe pas xhiros së pestë të... Konfederata Evropiane e Futbollit (UEFA) të enjten ka marrë vendim të lejojë kthimin e pjesshëm të shikuesve për... Feronikeli dhe Drenica kanë ndarë pikët në kuadër të ndeshjes së vlefshme për xhiron e tretë të... Te Ballkani e kanë parasysh se i pret një ndeshje e vështirë në udhëtim te Gjilani. Zyrtare: Bledi Shkëmbi emërohet trajneri i Ballkanit . Dy trajnerët nga Shqipëria konfirmojnë interesimin e Ballkanit – me njërin bisedimet e avancuara. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të KOHA-s dhe për to KOHA mban të drejtat e rezervuara. SUPERLIGA. 25 Nëntor, 2020 Besa e Pejes ka pesuar perseri humbje ne kampionat, kesaj here eshte mposhtur nga skuadra mitrovicase Trepca ’89. Të gjitha materialet në të, përfshirë fotografitë, janë të mbrojtura me copyright të Kosova Sot dhe për to Kosova Sot mban të drejtat e rezervuara. “Bazuar në auditimin e bërë nga sektori për siguri kibernetike në ASHI, sulmuesit kanë pasur cak ueb-faqet e institucioneve të Kosovës”, thuhet në përgjigjen e Qeverisë. Te Llapi insistonin se dalja në garat... Kjo faqe kontrollohet dhe menaxhohet nga KOHA. Ky portal mirëmbahet nga kompania "Telegrafi". Thaqi është ftuar të jetë pjesë e skuadrës për ndeshjen e fundit të kësaj faze në Ligën […] Superliga e Kosovës në futboll është në prag të përfundimit të stinorit vjeshtor. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. 574 Superliga e Kosovës rikthehet nga data 7 qershor. Posta e Kosovës ka njoftuar se që nga dita e nesërme do të fillojë shpërndarja e asistencës sociale. Fillon Superliga e Kosovës në Basketboll. Lajme ; Ranglista . Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Kupa e Kosoves/ Ndeshjet e para te kupes nuk dhurojne surpriza nga AlbaniaSoccer E mërkurë, 17 Tetor 2012 21:30 Këtë fundjavë rikthehet Superliga e Kosovës, pas ndeshjeve të kombëtareve. Në orar për ditën e shtunë është vetëm një ndeshje, shkruan lajmi.net. Kampionati elitar në futbollin kosovar pritet të startojë në fundjavë më 19 dhe 20 shtator. Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Levizjet/ Vllaznia e Partizani duan me te mirin e Kosoves nga AlbaniaSoccer E premte, 20 Dhjetor 2013 18:48 Një sfidë shumë interesante është ndërmjet Pejës dhe Bashkimit. Lajme dhe informacione të ndryshme nga Superliga e Kosovës 09/18/2020 12:53 nga: Mergim Rreci. Sot (e shtunë) nis faza e dytë në Superligën e Kosovës, me ndeshjet e xhiros së dhjetë. “Bazuar në auditimin e bërë nga sektori për siguri kibernetike në ASHI, sulmuesit kanë pasur cak ueb-faqet e institucioneve të Kosovës”, thuhet në përgjigjen e Qeverisë. Në vetëm 3 ndeshje të zhvilluara, Superliga e Kosovës dhuroi spektakël me 12 gola të shënuar, që sollën dhe zhvillime të rëndësishme në objektivat e mbetur sezonal. Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Raiffeisen Superliga/ Prishtina kthehet fituese nga Gjakova nga AlbaniaSoccer E diel, 04 Nentor 2012 18:37 Superliga e Kosovës: Sot luhet një ndeshje. Rr. Linku i lajmit u kopjua. Rexhep Mala, Aktash, Nr.29, Prishtinë, Kosovë info@telegrafi.com Të premten erdhi edhe... Federata e Futbollit e Kosovës përmes faqes zyrtare ka njoftuar se sot do të zhvillohet një ndeshje testuese para se të... Trepça ’89 i ka bërë të gjitha përgatitjet për ta pritur të premten (sot) në Mitrovicë... Mikrobiologu Lul Raka, pjesë e Bordit Këshillëdhënës për COVID-19, ka thënë se nuk do të ketë... Disa klube kanë udhëtuar jashtë Kosovës e disa ende nuk kanë vendosur se ku do ta përfundojnë fazën e fundit... Kampionia e Kosovës në futboll, Drita, do ta nisë si vendase mbrojtjen e titullit, me ndeshjen derbi kundër Llapit. CRYSTAL PALACE - LEICESTER CITY. Kështu që organizoikampionatin e vet. Shkarkoje aplikacionin e Telegrafit për Android dhe iPhone, Të gjitha të drejtat janë të rezervuara Spanja, është në mesin e vendeve që ende nuk e ka njohur Kosovën, dhe në mediet e tyre menjëherë pas shortit, është raportuar shumë rreth kësaj përballje. 09:01 | 28 Nentor 2020 . 384 likes. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. lexoni lajmet e fundit nga kosova. FBK Superliga Caktohet orari i xhiros 12 në Superligë . "Telegrafit". Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Levizjet/ Vllaznia e Partizani duan me te mirin e Kosoves nga AlbaniaSoccer E premte, 20 Dhjetor 2013 18:48 Pas një pauze dyjavore, Superliga e Kosovës në futboll sot rikthehet me një ndeshje të mbetur, shkruan “Zeri.info” Drita në fushën e vet e pret Trepçën’89, sfidë kjo e paraparë të luhet në xhiron e dytë të Superligës por u shty për shkak të ndeshjeve në Ligën e Evropës që i kishte Drita. Lajme; Biznes; Kulturë; Sport; Showbiz; Fun; TV21 MK; COVID-19. Në orar për sot (e shtunë) janë tri ndeshje, të vlefshme për xhiron e 13-të. Hoti bisedon me Komisionerin për Zgjerim: Më siguroi se një sasi e vaksinës anti-Covid do arrijë në Kosovë sikurse në vendet e tjera të Ballkanit . Superliga e Kosoves ka nisur aktivitetin e saj në vitin e largët1945 me emrin Liga e Provincës së Kosovës, për faktin se Kosova u rreshtua sinjë nga shtatë republikat e asokohe Jugosllavisë. Pejanët kanë tri fitore dhe asnjë humbje deri më tani, duke qenë skuadra e vetme pa humbje në elitën e basketbollit, kurse prizrenasit kanë një […] Gazeta “Sheshi” mëson që institucionet qendrore kanë dhënë dritën jeshile për nisjen e edicionit 2020/21 në Superligë. Sport 2 ditë. Më të fundit nga FFK Superliga. Ndeshja më interesante pritet të zhvillohet në Gjilan, ku kampioni në fuqi i Kosovës, Drita […] Ani pse Ministria e Shëndetësisë prej ditësh ka rënë dakord për ta lejuar nisjen e kampionatit elitar të futbollit në vend, ende nuk ka ardhur vendimi nga Qeveria e Kosovës, instrument ky që kishte ndaluar veprimtaritë sportive në ambiente të hapura dhe të mbyllura, në kuadër të luftës ndaj pandemisë “Covid-19”. Të gjitha nga Superliga e Kosovës. Lajme. Armend Thaqi është futbollisti i radhës nga Superliga e Kosovës që ftohet për të qenë pjesë e Përfaqësueses Dardane. Lajme; Sport; Showbiz; Të Fundit; Lajme; Sport; Showbiz; Të Fundit; 12/28/2020 16:01 Haradinaj: Një Kosovë e fortë dhe e integruar në NATO është garancë e sigurisë në Evropën Juglindore. Misioni paqeruajtës në Nagorno Karabak siguron ndikimin rus në Kaukazin e Jugut. Klein: Superliga e Kosovës është e vështirë për të luajtur, Besës po i përsëritet skenari i njëjtë! Ndalohet kopjimi, riprodhimi, publikimi i paautorizuar qoftë origjinal apo i modifikuar në çfarëdo mënyre, pa lejen paraprake të KOHA-s. Shfrytëzimi i materialeve nga ndonjë faqe interneti a medium tjetër pa lejen e Grupit KOHA, në emër të krejt njësive që e përbëjnë (Koha Ditore, KohaVision, Koha.net, Botimet KOHA, KOHA Print dhe ARTA), është shkelje e drejtave të autorit dhe të pronës intelektuale sipas dispozitave ligjore në fuqi. BALLINA; Lajme. 28 Tetor 2020 . Të infektuar. Pas transferimit të mjeteve financiare nga ana e Ministrisë së Punës dhe Mirëqenies Sociale gjatë ditës së sotme, Posta e Kosovës njofton se asistenca e rregullt sociale do të shpërndahet duke filluar nga nesër, e … FC Besa në shtëpi pret kampionët e Dritës, ndërsa Feronikeli do të masë forcat me Arbërinë. Të vdekur. Zyrtare: Arbëria nënshkruan me brazilianin Marclei. Superliga e Kosovës ditëve të fundit është “kapluar” nga koronavirus. 28/12/20 @ 20:36. Të gjithë shkelësit e këtyre të drejtave do të ballafaqohen me ligjin. Ditë më parë është raportuar për infektimin e futbollistëve të Flamurtarit, Drenicës si dhe në klubin e Vushtrrisë, ndërsa sot në medie është raportuar se edhe futbollisti Adem Maliqi është testuar pasi i janë shfaqur simptomat e “Covid-19”. Lajme dhe sport në shqip për FBK Superliga. © 2006-2020 Portali Telegrafi. LAJMI I FUNDIT| Superliga e Kosovës fillon sot, këto janë të rejat e fundit. Tashmë është mësuar se kur do të filloj Superliga e Kosovës. 3 orë para | Kosova ; Ballkani ka pësuar humbjen e parë në shtëpi në këtë sezon, duke u mundur nga Gjilani me rezultatin e thellë 4-0. Elita e futbollit kosovar do të vazhdoj të luaj edhe në mesjavë, ku është e paraparë të zhvillohet xhiroja e 14-të. Sport 2 ditë. Sport. Në orar janë tri ndeshje për t’u zhvilluar, të cilat fillojnë nga ora 13:30, shkruan lajmi.net. Me fillim nga ora 13:30, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’, ‘Bardhekaltrit’ kontestojnë tri pikët me nënkampionët e sezonit të kaluar. Të tri këto ndeshje fillojnë nga ora 13:00, shkruan lajmi.net. Hyrje. Lajme nga Raiffeisen Superliga e Kosoves Raiffeisen Superliga/ Prishtina festoi titullin e kampionit, Llamkos Kosova në barazh nga AlbaniaSoccer E diel, 02 Qershor 2013 23:09 Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FFK Superliga. Të gjitha lajmet nga Superliga e Kosovës. Por ekipi i drejtuar nga trajneri... Të premten është publikuar orari i ndeshjeve e po ashtu arbritrat që do t’i drejtojnë ato. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës FBK Liga e Parë. Materialet në këtë faqe nuk mund të përdoren për qëllime komerciale. Lajme Sport Radio ... Superliga e Kosovës: Ballkani mundet nga Gjilani, Hila shënon tre gola. Ndeshja interesante e ditës së sotme do të jetë ajo në mes të […] +383 48 222 355. Në kuadër të xhiros së tetë, Prishtina do të pres skuadrën e Gjilanit, shkruan lajmi.net. portal nuk mund të kopjohen, të shtypen, ose të përdoren në çfarëdo KUPA E KOSOVËS. www.ffk-kosova.com është faqja zyrtare e Federatës së Futbollit të Kosovës 038 224 093 - Përmbledhje e ndeshjeve, rezultateve, dhe tabelave për FBK Superliga. Në mesjavë do të zhvillohen dy duelet e mbetura të xhiros së katërt në Prince Caffe Superligën e Kosovës në basketboll. “Rithemelimi i Lotarisë së Kosovës, pas ndalimit të funksionimit të lotarisë së Kosovës, legjislatura e kaluar ka kërkuar që kjo çështje të ketë trajtim të veçantë ligjor, sot prezantojmë projektligjin për rithemelimin e lotarisë së Kosovës që parashihet të jetë suksesor juridik i ish-subjektit lotaria e Kosovës. Superliga e Kosovës do të vazhdojë sot me dy ndeshje të tjera.

Erzieher Ausbildung Berlinskiurlaub Mit Hund Hütte, Open Air Kino Uni Frankfurt, Gutachterausschuss Stadt Schweinfurt, Uni Mainz Fachabitur, Bad Frankenhausen Museum, Steuerlich Absetzbar Liste, Banking And Finance Frankfurt School,